Garlex Gül Maskesi

Gramaj: 250ml e

Garlex Gül Yağı Maskesi İçeriği:
Gül yağı
Bentonit kili
Kaolin kili
Salyangoz özü (allantoin)
Kayısı çekirdeği yağı
 

Garlex Gül Yağı Kil Maskesi

Leke karşıtı yoğun bakım

Hakiki gül yağı ve doğal kil karışımı ile hızlı ve etkili sonuçlar sizleri bekliyor..!

Bir ürün ne kadar gider: Tek kullanım
Gramajı: 10gr e
Önerilen Kullanım Süresi: En az 4-6 hafta. (4-6 Hafta = 1 Kür) Sorunun durumuna göre 2-3 kür uygulanabilir. Hafif tempo sürekli kullanılabilir.
Kullanım Şekli: Cilt hassasiyetine göre haftada 2-4 adet tek kullanımlık maske kullanılabilir.
 

Garlex Gülyağı Kil Maskesi İçeriği:

Gül Yağı: Cilt bakımında ve tıbbi bir çok alanda etkin olarak kullanılan bu şifalı bitki, doğru yöntemlerle yağ haline getirildiğinde, oldukça etkili sonuçlar vermektedir. Garlex yüz maskesi içeriğinde yüksek kaliteli doğal bitki yağları kullanılmaktadır.

Kaolin : Alüminyum silikat türevi bir mineral olup cilt güzelliği ve sağlığı için yüz yıllardır genellikle maske olarak kullanılan doğal bir kildir.

Bentonit : Alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Allantoin (Salyangoz özü): Hücreleri yenileyici etkisi olan özel bir proteindir. Anti-aging ürünlerde vazgeçilmez etken maddeler arasında yer alır. Genel olarak dermatolojide cilt hasarlarını önlemek amacıyla kullanılar seçkin etken maddeler arasındadır.Yeniden yapılandırıcı (regeneratif ) özelliği sayesinde cilt üzerinde bulunan izleri girermekte kullanımı yaygındır. Hatta ameliyat izlerini (scar-iz), yok etmek için güvenle kullanıldığı bilinmektedir. Cildi nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt yaralanmaları ve ciltteki pürüzleri gidermek için kullanılır. Cildi nemlendirir, keratolitik etki gösterir. Extracellular matrix’in su tutma kapasitesini arttırır. Anti-iritandır. Hassas peeling yaparak cildi yeniler.

Lavanta Yağı: Lavanta bitkisinin en belirgin özelliklerinden biri antibakteriyel olmasıdır. Bu özelliği sayesinde cildin arındırılmasını sağladığı bilinmektedir ve akne oluşumunu engellemede etkilidir. Vücutta ve yüzde bulunan siyah, beyaz noktaları temizler.

Limon Yağı : Cildin canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda leke oluşumunu engellediği bilinmektedir.

Provitamin B5 : Kullanımı oldukça yaygın bir vitamindir. Genellikle yüz maskesi ürünleri ciltte kızarıklık meydana getirir. Maske kullanımı esnasında ve peeling işlemleri sırasında en çok şikayet edilen konu ciltte meydana gelen kızarıklık ve tahriştir. Provitamin B5 ise oluşan bu tahrişi önler ve cildin daha iyi korunmasını sağlar.

Gül yağının sağlığa  yararları: Bir antidepresan, antifilojistik, antiseptik, spazm önleyici, antiviral, afrodizyak, büzücü, bakterisidal, hemostatik, hepatik, müshil gibi bir çok hastalığı tedavi edici özelliği vardır.

Gül dünyanın en güzel çiçeklerindenbiri kabul edilir. Gülün sayısızhikayeler, efsanelerin ayrılmaz bir parçasıdır. Çeşitli renkleri, eşsiz koku, şekil ve büyüklüğüyle,her ruh hali ve durum için bir çeşit bulabilirsiniz. Tıbbi özelliklerinin yanında insanı ruhsal olarak etkileyen yönleriyle  kullanılır.

Gül yağı buhar yoluyla damıtma ile elde edilir.Katkısız gül yağları zor bulunur ve çok pahalıdır, gül yağının az bir miktarını elde edebilmek için kilolarca gül harcanır ve gül yağı elde etmek için daha farklı güller tercih edilir.

 

Gül yağı faydaları, saça cilde etkileri kullanımı:

 • Gül yağı anflamasyon özelliği sayesin de cilt tahrişlerine ve genişlemiş ya da kırık kılcal enflamasyonbölgelerine iyi gelir.Ciltte ki kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur.
 • Yanık tedavisi ve yaralarını sarmak için kullanılır.
 • Deride kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.
 • Antibakteriyel özelliği sayesin de akne ve akne eğilimli cilt tedavisinde yardımcı olur.
 • Hassas ciltler de oluşan rosacea, atopik dermatit, psoriaz, egzama ve akne gibi cilt hastalıklarını yatıştırır.
 • Akne eğilimli ve yağlı ciltte fazla yağın kurumasına yardımcı olur.
 • Yumuşatıcı ve cilt içine nemi kilitleyen bir nemlendiricidir.
 • Cilt dokusunu ve cilt tonunu düzenlemeye yardımcı olur.
 • Sıkılaştırıcı özelliği ile gözenekleri sıkılaştırır.
 • Açık yaralarda  alerjisi olan kişiler de etkilidir.
 • Egzamada kullanılabilir.
 • Antiseptiktir mikropları öldürür.
 • Gül yağı makyajı temizler ancak gül yağı makyaj temizliğinde kullanılırken başka yağlarla desteklenmelidir.
 • Cilde canlılık verir gençleştirir.
 • Cildi kirden ve yağdan arındırır.
 • Cildi güzelleştirir ve sıkılaştırır yaşlanmaya bağlı sarkmalara etkilidir.
 • İçerdiği vitaminler mineraller sebebiyle cildi besler nemlendirir parlamasını sağlar.
 • Gül yağı kullanımında mutlaka badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla kombine edilir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır