Teslimat ve İade Koşulları

 

Ürünler kargo ile Türkiyenin her bölgesine ulaştırılır.

Sitedeki tüm siparişler Aras Kargo ile Türkiye'nin her bölgesine gönderilir.
100 TL tutarında ve üzerinde alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımızca karşılanır.
Sipariş tutarınız 100 TL'den düşük olan siparişler de ise sabit kargo ücreti olan 12 TL uygulanır. Bu nedenle her ayrı sipariş için ürün adedi, ebatı, boyutu yada ağırlığı gözetilmeden sistem tarafından otomatik sipariş tutarınıza eklenir, kargonun ücreti ürün tutarı ile birlikte tahsil edilir.

Sipariş verdiğinizde alış veriş anında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için öncelikle ödeme onayı teyitlenmesi gerekmektedir.

Ödeme onayıyla ilgili ödeme metoduna göre onay süreleri değişkenlik göstermektedir, bununla birlikte mesai saatleri içinde yapılan düzenli kontroller sonrasında siparişiniz hızlı bir şekilde onaylanır.

Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması, ödemenin onaylanmasından sonra ürünlerin stok durumunda belirtilen süreler içerisinde kargoya verilir. Hazırlık safhasının, www.garlex.com'da belirtilen süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz.

Ürün sayfalarında belirtilen teslimat süreleri bilgilendirme amaçlıdır, olağan dışı durumlarda farklılık gösterebilir. Bu durumlarda www.garlex.com teslimat süresi konusunda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Olağan dışı durumlardan dolayı oluşan gecikmelerde mutlaka telefon ile bilgilendirilirsiniz, siparişiniz çok acil ise mutlaka telefon ile teslimat süresi teyidi almanızı tavsiye ederiz.

Aynı gün kargo uygulaması yalnızca sipariş tarihinde saat 17:00'ye kadar ödemesi onaylanmış siparişler için geçerlidir, 17:00'den sonra verilen siparişler ertesi iş gününde kargoya verilecektir.

Teslimat süresi, siparişiniz Aras Kargo'ya teslim edildikten sonra bulunduğumuz bölgeye 600km den fazla iseniz 2 gün, 600km den az ise 1 gündür.

Hazırlanan siparişler, kargo firmasına iş günlerinde saat 17:00'e kadar teslim edilmektedir.

Haftaiçi 17:00'den sonra, Cumartesi, Pazar ve resmi tatillerde verilen siparişler kargoya bir sonraki iş gününde teslim edilebilmektedir.

Aras Kargo pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında kargonuzu teslim etmektedir.

Siparişinizin tüm hareketleri ve kargo takip numarası sipariş formunda belirttiğiniz e-mail adresine gönderilir. Lütfen sipariş oluştururken aktif olarak kullandığınız e-mail adresinizi belirtiniz.

Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin, kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında 48 saat içinde elinizde olması beklenmektedir. Bu süre sonunda siparişiniz elinize ulaşmazsa iletişim formu'nu kullanarak ya da telefon yoluyla bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi www.garlex.com'a geri getirecektir. Bu durumda oluşacak olan ekstra kargo masrafları alıcı tarafından karşılanacaktır.

Teslimat adresi ve fatura adresinin aynı olduğu siparişlerde, ürün, irsaliyeli fatura ile birlikte teslim edilecektir.

Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat sırasında irsaliyeli fatura ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. www.garlex.com sipariş yetkilisine iletişim formu'nu kullanarak ya da telefon yoluyla durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda doğru şekilde size ulaştırılacaktır. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Kargo teslimatından önce dilediğiniz zaman neden bildirmeden siparişinizi iptal edebilirsiniz, kargodan teslim alınan ürünler ise ambalajı açılmadan/kullanılmadan 7 gün içerisinde iade edilebilir.

Eksiksiz ve hasarsız bir şekilde teslim alınan ürünler iade edildiğinde ürünlerin aynı şekilde koruyucu ambalaj içinde gönderilmesi gerekmektedir. İade esnasında yolda hasar görmüş kargolar teslim alınmayacaktır.

Hasarlı, yanlış ürün ya da kozmoya.com sorumluluğunda olan hatalar dışında müşteri kendi isteğiyle iade talep ettiği durumlarda iade ile ilgili oluşan kargo ücreti alıcıya ait olacaktır.

İade edilen ürünlerin tutarı sipariş oluşturulurken seçilen ödeme metoduna göre müşteriye iade edilir. Tutar iadesi, iade edilen ürünlerin teslim alındığı gün yapılır.

www.ruyaurunler.com, gerek gördüğünde kargo firmasını ya da gönderi yöntemini değiştirme hakkını saklı tutar.
Bize iletişim formundan, canlı iletişim bölümünden ya da mesai saatleri içinde 0222 230 12 72 mesai saatleri içinde/dışında 0544 230 12 72 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır