Saç Bakımı ve Saç Bakım Yöntemleri

Saç Bakımı ve Saç Bakım Yöntemleri

Saç Bakım Yöntemleri

Saç bakımı ve saç bakım yöntemleri çok çeşitli olmakla birlikte her yöntem her insanda aynı sonucu vermemektedir. Bu durum; kişilerin vücut, metobalizma farklılığıyla vücuda giren veya cilde temas eden bitkilere verdiği tepkiden kaynaklandığı düşünülmektedir.

Saç bakımı yaparken öncelikle dikkat etmemiz gereken doğal yollar ve bitkilerle doğal saç bakım yöntemleri uygulamak olmalıdır. Vücudun doğal saç bakım ürünleri pozitif tepki verdiği, kaşı savunmaya geçmediği, özümsemeyi daha kuvvetli yaptığı uzmanlarca bilinmektedir. Aynı zamanda besleyi içeriğe sahip ürünleri tercih etmek büyük avantaj sağlayacaktır. Her canlı gibi saç kökü de beslenmeye gereksinim duyar. Doğru dengeli ve istenilen besinleri saç köklerine veren Garlic her ürün doğru saç bakımı anlamına gelmektedir. Bu tür saç bakım yöntemleri hem saç dökülmesi, kepeklenme, hacim kaybı, uzamama problemi, cansızlık gibi konularda da etkili olacaktır. Daha doğrusu saç dökülmesini engellemekle ilgili problemlerin çözü konusunda en etkin ve en çabuk kestirme yöntemdir.

Hangi saç bakım ürünleri daha etkilidir, en iyi olan hangisidir. Garlex sarımsak şampuanı ve saç bakım losyonu gibi doğal bitki özleri içeren saç bakım ürünleri kullanmak alacağınız sonucu pozitif anlamda etkileyecektir. Garlex sarımsaklı ampuanın içeriğinde 6 çeşit bitki, saç için oldukça önemli olan çinko ve provitamin b5 bulunmaktadır. Yine saç bakım losyonunda ise 6 çeşit birbirini tamamlayan, birlikte kullanıldığında etki gücünü artıran bitkiler ihtiva etmektedir. İçeriğin zengin tutulma nedeni ise daha çok bireyde olumlu sonuçlar oluşturmak amaçlı olmuştur.

Evde Uygulayabileceğiniz Saç Bakım Yöntemleri;

Doğal bakım yöntemleri çok çeşitli olmakla birlikte uygulama olarakda biraz zahmetlidir. Fikir olması açısından bitki bilimciler tarafından önerilen, doğal bitkiler ve saç bakım yağlarıyla, bakım yöntemi bildireceğiz.

– Her akşam 2 çay kaşığı badem yağı 1 çaykaşığı biberiye yağı karışımıyla saç diplerine hafif hareketlerle masaj uygulayarak bakım yapabilirsiniz.

– Aynı işlemi zetinyağı ve biberiye yağıyla uygulamakta mümkündür.

– Her gün 1-2 çay kaşığı ısırganotu tentürü ya da bir iki bardak ısırgan otu çayı içebilirsiniz.

– Çam yağı, ısırgan yağı, Faydaları sarımsak yağı saça sürüp bone ile kapatarak bir kaç saat saçta bekletilir. Sonrasında sirkeli su ile durulanır. Bu işleme 3 hafta devam edilir.

Atkuyruğu, biberiye, ısırgan otu, adaçayı, meyan kökü, rezene, kekik, menekşe (ısırganla birlikte), zerdeçal gibi bitkilerde saç için oldukça faydalıdır. Tabiiki saç bakımı için faydası olan daha bir çok bitki bulunmaktadır.

Saç için hayati değerde besinler olan protein, demir, kalsiyum, çinko, A, D, E, B grubu vitaminleri bolca tüketmeye gayret edilmeli. Bu besinlerin eksikliği saç dökülmelerinde önemli etkendir. Doğru ve doğal saç bakım yöntemleri uygulanarak saç dökülmesi, saçın uzamaması, parlaklığını kaybetmesi, kepek, saç sapı kalınlığı hacmini kaybetmesi gibi bir çok problemin çözümü noktasında faydalı olacaktır.

Biz garlex ailesi olarak, beslenme kaynaklı saç dökülmelerinin önlenmesi adına,  doğal bir bitki olan SPRULİNA besin takviyesi önermekteyiz. SPRULİNA hakkında detaylı bilgi için www.e-spirulina.com adlı siteyi inceleyebilirsiniz.

Bitkilerle Saç Bakımı, uygulama bir çok kişide sonuç verdiği ve artık günümüzde sıkça uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.
Saç bakım maskeleri,
Saç bakım ürünleri, çeşit çeşit sıralanmakta ve her geçen gün yeni markalar oluşmaktadır. Garlex bu alanda bir çok memnun müşterisiyle başarısını katlamış etkili ürünler arasında yer almaktadır.
Saç bakım kürleri nelerdir ve nasıl uygulanır. En etkili bitkilerle saç bakım kürü hazırlamak nasıl olur?

Saçların günlük uzama miktarı nedir?

Saç  bir günde (24 saat) ortalama 0.35 mm ve 0,45 mm uzar. Saç uzaması yaz aylarında kış aylarına oranla daha hızlı uzar.  Gece uzama miktarı ise gündüz uzama oranına göre daha hızlı ve çabuk olmaktadır. Saç haftada 2,5-3 mm uzar, saçlar ayda 9-10 mm uzar ortalama olarak.

Saç uzamasını engelleyen durumlar nelerdir ?

Saçların beslenememesi, kılcal damarlardaki büzülmeyle saç kökleinin kandaki gıdaları alamaması, stress, düzensiz dengesiz beslenme, hormonal dengesizlikler ve değişimler, hava kirliliği, kimyasal kozmetikler, saç bomak ve saçlara harici işlemleri sık sık yaptırmak röfle,perma vb saç uzamasını engelleyici sebepler arasındandır.

Hızlı saç uzatmak için şampuanlı şampuan, losyon ve serumumuzu öneririz. Bununla birlikte %100 doğal gıda takviyesi spirulina kullanmanızıda öneririz. Saçlar hem dıştan hem içten çift yönlü beslendiği taktirde daha hızlı ve daha kaliteli sonuçlar anlınacaktır.