Sarımsak Şampuanı Garlex

Sarımsak  Şampuanı

Dünyanın en şifalı bitkilerinden biri olan sarımsak, saçlar içinde oldukça faydalı bitkilerden biridir. Fakat insanların metabolizma ve vücut yapılarının farklı olması nedeniyle; her bitkinin her insanda aynı sonucu vermediğini gözlemleyen ekibimiz; bu şifalı bitkiye 5 bitki, çinko ve provitamin b5 de ilave edilerek  sarımsak şampuanın faydaları daha çok kişide etkisini gösterecek şekilde formulize edilmiştir.

Bilimsel araştırmalarla faydaları kanıtlanmış bu şifalı bitki kolay ve pratik kullanılacak şekilde, kokusu giderilmiş olarak garlex şampuan da en yoğun miktarda yer almaktadır. Garlex sarımsaklı şampuanı fiyatı; yüksek kalitesine rağmen, saç bakım kürlerine göre oldukça uygun fiyatlarıyla ve pratik kullanımıyla hizmetinizdedir.

Şampuanların esas kullanım amacı saçların temizlenmesidir. Sarımsak şampuanı garlex  ise bu özelliğinin yanı sıra; saç, saç kökü ve saç derisini derinlemesine besleyecek, saç hücrelerini güçlendirmeye ve yenilemeye, saç uzamasına ivme kazandırmaya yardımcı olabilecek zengin bitki içeriğine sahiptir. Saç  dökülmesi, saç bakımı şampuanı olarak kullanılabilen garlex, etkili, hızlı, uygun fiyatlı olarak 
hizmete sunulmuştur. Garlex şampuan, bu nedenle  saç bakım şampuanları, saç dökülmesi şampuanları arasında kısa sürede yerini alacaktır

Sarımsak Şampuanı

Garlex; sarımsaklı şampuanlar içerisinde en zengin içeriğe sahip ve saç bakım losyonuyla birlikte 12 çeşit bitki özlü içeriğe sahiptir. Her bitki her insana aynı faydayı sağlamaması nedeniyle, sarımsak şampuanın faydalarını maksimize etmek için, daha fazla kitlede olumlu sonuçlar oluşturmak adına, içeriği zengin tutulmuştur.

Garlex sarımsak şampuanı içeriğinde; en yoğun miktarda Sarımsak bulunur. Sarımsağa ilave olarak Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5 ilave edilerek; saç dökülmesi nedenlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak, yüksek performans sağlayacak şekilde zenginleştirilmiş, şampuan özelliğinden çok sac bakım kürüne benzemiştir. Bu bitkiler uygun miktarlarda şampuanınızın içeriğine katılarak garlex sarımsak şampuanın kullanımı oldukca pratiktik hale gelmiştir.

Garlex saç bakım losyonu ise, Adaçayı, Biberiye, Mersin, Defne, Papatya ve Isırgan Otu içermektedir… Bu bitkiler birbirlerini tamamlayan ve etki gücünü artıran bitkilerdir. Birlikte kullanıldıklarında yalnız kullanımında alınacak sonuçlardan daha etkili, verimlidir.

Nasıl ki insanlar dengeli ve yeterli beslenemediklerinde, vücut dirençleri düşer zayıflar ve hastalıklara kolay yakalanırsa; saçlarınız da yeterli besini alamadığında öncelikle zayıflar, içten ve dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı direnci düşer. Beslenememe durumu devam ederse saçlar küçülür, zayıflar ve sonrasında tamamen yok olur.

Sarımsak şampuanı garlexin PH seviyesi saç ve kafa derisi PH seviyesi ile aynı seviyededir. Böylece saç derisinin yıkandıktan sonra tahrişinin ve kaşınmasının önüne geçer.

Faydaları ve Etkileri

Sarımsak şampuanı faydalı, etkili olmasının en önemli nedeni içeriğindeki zengin bitki çeşitleridir. Bu bitkiler birbirini tamamlayıcı ve yanlız başına kullanılmasından daha etkili, daha faydalıdır.

Garlex® Sarımsaklı Şampuan ve Saç Bakım Losyonu 12 çeşit bitkisel karışıma sahiptir. Bu zengin bitki içeriği sayesinde saç ve saç derisi sağlığınız için oldukça etkileri, olduça faydaları bir üründür.

Garlex® Sarımsak Şampuanın Faydaları Ve Saça Olan Etkileri:

Saç dökülmelerini önlemeye yardımcıdır.
Saçların hacim kazanmasına ve güçlenmesine önemli rol oynar.
Kök hücreleri ölmemiş saçlarınızı, küçük tüycükleri derinlemesine besleyerek tekrar büyümelerine yardımcı olur.
Saç diplerindeki mantarlaşmanın giderilmesi, kepeklenmenin giderilmesine yardımcı etkin maddeler içermektedir.
Saçlarınıza canlılık, parlaklık kazandıracak bitkiler ihtiva eder.
Tüm saç tiplerinde etkilidir ve kullanılabilir.
Hücre yenilenmesini tetikleyici içeriğinden ötürü saç ve saç derisinin yenilenmesine yardımcıdır.
Kan dolaşımını hızlandırmaya ve saçların içten beslenmesine yardımcıdır.
Saçın uzuma sürecine hız kazandırmakta etkili bir yardımcıdır.
Saçların yağ ve nem oranını dengelemeye yardımcıdır.
Zararlı güneş ışınlarından korumaya yardımcıdır.
Saçların iyi beslenmesine, gözeneklerin açılmasında etkili bir yardımcıdır.
Sarımsak başlı başına saç için oldukça faydalı bir bitki iken, ilave bitkilerde kullanılarak sonuç alma kalitesinin artması hedeflenmiştir.

Garlex Sarımsak Şampuanı İçeriği Ve  İçindeki Bitkiler:

Sarımsak: Sarımsak binlerce yıldır sağlıklı olmak adına kullanılmaktadır. 5 bin ile 7 bin yıllık geçmişi olduğu söylenmektedir. Anadolu da saçkıran, sakal kıran, kepeklenme, saç dökülmesinde, saç derisindeki mantarlaşmalarda kullanıldığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalarla, sarımsağın dahili ve harici kullanımda çok faydalı bir besin olduğu, keskin sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. Aşağıda sarımsağın sıhhi faydalarından genişçe bahsedilmiştir.
Isırgan Otu: Isırgan otu saç köklerinde DHT birikimini engeller. DHT hormonu özellikle erkeklerde ve kadında saç dökülmesinin başlıca faktörlerindendir. Isırganın bu etkisinden dolayı saç daha güçlü bir yapıya kavuşacaktır.
Avakado: Avokado yoğun miktarda A vitamini ve protein içerir. Bu maddeler saçın genel görünümünde parlaklık ve canlılık sağlanması ve dışsal faktörlerin (yanlış saç bakım ürünü kullanımı, hava kirliliği vb.) meydana getirdiği yıpranmayı azaltmaya yardımcı olur.
Menekşe: Menekşe saça canlılık verdiği, cildi yumuşatıp ve rahatlattığı bilinmektedir. Besleyici karışımlarla saç dökülmesi için kullanıldığı da oldukça yaygındır.
Papatya: Stres depresyon gibi sorunlarda rahatlatıcı olarak kullanılması halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Harici kullanımlarda ise, cilt diriliğini korurken saçlara parlaklık kazandırdığı, saç renginin açılması ve saç dersindeki kaşıntılar için papatya etkili olduğu bilinmektedir.
Buğday: E vitamini , B grubu vitaminler yönünden zengindir. Saçın matlaşmasını engellediği gibi uzama sürecini aktif olarak desteklemektedir.
Çinko: Metabolizmada bulunan ve yüksek derecede yaşamsal önem taşıyan, sayıları 200'ü bulan hormon ve fermentin içerisinde katalizör olarak yer almaktadır. Aynı zamanda lenf hücrelerinin oluşumunu, saç ve tırnak sağlığını, bağışıklık sisteminin korunmasını, görme, tat alma duyusunun güçlenmesini, özellikle de üreme sağlığı için önemli bir mineraldir. Çinko elementi vücudumuz için hayati önem taşıyan temel maddelerdendir. Haricen kullanımında deri ve özellikle saç üzerinde olan hücreleri yenileyici ve güçlendirici özelliği vardır. Dolayısıyla bir çok kişisel bakım ürününün de kullanılmaktadır. Çinko hücre yenilemeyi tetikleyen bir elementtir. Saç ve saç derisi ile ilgili sorunların çözümünde büyük önem taşımaktadır. Özellikle kepeklenme, kaşıntı, pullanma, saçta uzamama vb. sorunlarda, düzenli uygulandığında tedavi ettiği bilinmektedir.
Provitamin B5: Saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan en önemli vitamin B grubu vitaminleridir ve özellikle de Pro vitamin B5’dir. Saçların yapısını oluşturan sistein ve sistin aminoasitlerinin vücutta sentezlendiği düşünülürse; saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için Pro vitamin B5’in dışarıdan alınması gerektiği bir çok kaynata geçmektedir.

Garlex sarımsak şampuanın içeriğinde 6 çeşit bitki bulunmaktadır. İlave olarak saç için hayati değerde besinler olan çinko ve provitamin B5 de bulunmaktadır.Garlex saç bakım losyonunda ise yine 6 çeşit bitki bulunmaktadır. İçeriğinin bu şekilde zengin tutulmasının en önemli nedeni; bu bitkilerin yanlız kullanılmasına göre, birlikte kullanılması etkisini artırdığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Sarımsak  şampuanı garlex içeriğindeki bitkiler saçın beslenmesine, sağlıklı olmasına oldukça fayda sağlayacak bitkilerdir.

Sarımsak  şampuanı garlexin PH seviyesi saç ve kafa derisi PH seviyesi ile aynı seviyededir. Böylece saç derisinin yıkandıktan sonra tahrişinin ve kaşınmasının önüne geçer.

Son yıllarda, sarımsağın kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı revaç buldu.Gün geçtikçe sarımsaklı şampuanların atrma nedenide bu nedenle kaynaklanır. Bu kimyasal gıda boyası, kimyasal koku gibi maddeler değil, gerçek sarımsaktan yapılan şampuan kullanımının kafa derisine ve saça iyi geldiği gerçeğinden kaynaklanır. Sarımsak yağının faydaları bilimsel çevrelerde yaygın bilinmekte, sarımsak hapı, sarımsak çayı gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Garlex sarımsak özlü bitkisel şampuan içerisinde sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi zengin besin içeriği saç sağlığını korumada ve saçla ilgili problemlerinizin çözümünde önemli rol oynar.

Garlex Sarımsak Özlü Şampuan Ve Saç Bakım Losyonu Kullanımı:

Garlexi saçlarıyla ilgili hiç bir problemi olmayanlarda rahatlıkla kullanabilirler. Hiç bir sakıncası olmamakla birlikte ileride saçla ilgili problem yaşamamak için tedbir alınmış olacaktır.

Kullanım şekli oldukca pratiktir ve aşağıda belirtilmiştir. Saç dökülme problemi yoğun olanlar aşağıda belirtilen süreleri artırabilirler.

Garlex Saç Bakım Losyonu Kullanımı…Nasıl Kullanılır?
Saçlarınızı yıkamadan önce, saç ve saç diplerini nemlendirecek kadar sıkınız (Problemli bölgelere yoğun kullanabilirsiniz). Saç diplerine önden arkaya doğru 10-12 kez bastırmadan, zorlamadan masaj yapınız. 30 dakika beklettiktiniz. Sonrasında garlex sarımsak şampuanı ile yıkayınız.

Garlex Sarımsaklı Şampuan Kullanımı … Nasıl Kullanılır?
İlk köpürtmede normal yıkama yapıp kirlerden kurtulunuz. Garlex® Sarımsak Şampuanı’nın içindeki zengin besin içeriğinin saç ve saç derisince emilmesi için, ikinci köpürtmenizde şampuanı saçınızda 2-3 dakika bekletiniz.

Bu sırada saç köklerine parmaklarınızın yumuşak uçlarıyla önden arkaya doğru 10-12 kez  zorlamadan, aşırı bastırmadan, hafif hafif masaj yapınız. Bu hareket kan dolaşımını düzenler. Parmaklarınızı daireler şeklinde hareket ettirmeyiniz. Saç kökleri kırılabilir. Sonrasında bolca durulayınız. Bu işlemi ihtiyacınız kadar tekrar ediniz. En son hafif serin suyla durularsanız canlılık ve dirilik verir.

Özetle sarımsak şampuanı kullanımında dikkat etmemiz gereken, diğer şampuanlar gibi hemen durulamıyoruz, saçımızda bekletme süresini artırıyoruz ve masajı zorlamadan hafif hafif yapıyoruz.

Sormak istediğiniz sorularınızı iletişim formunu kullanarak veya info@garlex.com.tr e-posta adresimize mail göndererek sorabilirsiniz.

Sonucunuzu paylaşmak isterseniz, kullanıcı yorumları bölümünden yazabilirsiniz…

Sarımsak şampuanın faydaları, sarımsak şampuanı, sarımsaklı şampuanlar,

En ucuz ve kaliteli sarımsak şampuanı fiyatı, sarımsak şampuan sonuç veren bitkisel içerikli memnuniyet oranı oldukça yüksek, sarımsak özlü bitkisel şampuan en kaliteli hizmet ve ürünler bu sitede.