Garlex Yosun Kil Maskesi

SPİRULİNA & KAOLİN MASK :

Garlex yosun kil maskesi cilt sağlığı ve güzelliğini en verimli hale getirmek için eşsiz bir formülle üretilmiştir. İçeriğindeki etken maddeler üst limitte kullanılmış ve kullanıcının verimli sonuçlar elde etmesi hedeflenmiştir.

Yosun kil maskesi garlex, adeta bir vakum gibi ciltteki kirleri emerek temizlenmesine, gözeneklerin açılmasına, cildinizin aydınlanmasına yardımcı olur. Tek kullanımda dahi çevrenizdeki insanlar farkedecek şekilde sonuçlar verir.

Günümüz şartların vücudumuzun en büyük organı olan cildimizi tehdit eden unsur sayısı çoğalması nedeniyle 25 yaşına gelmiş bireylerin cilt hasarını önlemeye yardımcı bakımlar uygulaması oldukça doğru bir hareket olacaktır.

Bu olumsuz etkilerin başıcaları; üzüntü ve stresler, egzoz dumanı, fabrika baca atıkları, yetersiz beslenme, zararlı güneş ışınları, aşırı kozmetik kullanımı gibi etkiler cildin hızla tahriş olmasına, yaşlanmasına kırışıklıklara vb istenmeyen cilt problemlerine neden olabilmektedir. Bu olumsuz etkilerden kurtulmak için garlex yosun kil maskesi gibi cilde yoğun bakım destekleri uygulamak cildin tahriş ve hızlı yaşlanmasını önlemekte oldukça faydalı olacaktır.

YOSUN KİL MASKESİ (SPİRULİNA & KAOLİN MASK) :

Allantoin (salyangoz özü) ve tatlı su yosunu (spirulina) ile zenginleştirilmiş mükemmel formül… Bırakın cildiniz nefes alsın…

Garlex cilt bakım ürünleri arasında bulunan yosun kil maskesi pürüzsüz, sivilce, akne gibi sorunlardan cildinizi arındırmak için geliştirilmiş zengin besleyici içerikli bir formül ile üretilmiştir. Cildi derinlemesine beslerken aynı zamanda derinlemesine temizlik yapacak muhteviyata sahiptir. Cilt sağlığı ve cilt güzelliği için en seçkin bitki ve etken maddeler kullanılarak hazırlanan formülasyonu, aynı zamanda hijyenik ve pratik kullanım açısından da verimli kullan at poşetlerde bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan etken maddeler kullanılabilecek en üst limitlerde kullanılarak ve kullanıcılarına etkin ve hızlı sonuçlar elde edecek şekilde tasarlanmıştır.

Yosun kil maskesi garlex, bir yandan cilt de bulunan kirleri adeta bir vakum gibi emerken, diğer yandan zengin protein vitamin mineral içeriği sayesinde ciltte kadığı süre zarfında derinlemesine besleyerek adeta cildinizi bebek cildi gibi aydınlık ve ferah hale getirmekte yardımcı olacaktır. Eşsiz formülü sayesinde ilk kullanıda dahi cildinizdeki farklılığı hissedeceksiniz.

YOSUN KİL MASKESİ İÇERİĞİ:

Spirulina : Bir tür tatlı su yosunu çeşididir. Zengin protein, vitamin ve mineral içermesi sayesinde oldukça şifalı bir bitkidir. Başlıca iyi geldiği bilinen rahatsızlıklar  kolesterol, sindirim sistemi, kansızlık (anemi), diabet, tansiyon ve benzeri bir çok hastalıkta tedaviye destek olarak kullanılmaktadır. Cilt için besleyici içeriği sayesinde (vitaminler, mineraller ve yoğun protein içerir) cildin yoğun bir şekilde nemlenmesine, yüksek kalitede beslenmesine, kırışıklıkların giderilmesinde, hücrelerin yenilenmesin de ve serbest radikallere karşı korumada şaşırtıcı etkilere sahiptir. Gelişmiş ülkelerde bir çok cilt ürünü içinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Kaolin : Alüminyum silikat türevi bir mineral olup cilt güzelliği ve sağlığı için yüz yıllardır genellikle maske olarak kullanılan doğal bir kildir.

Bentonit : Alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Allantoin (Salyangoz özü): Hücreleri yenileyici etkisi olan özel bir proteindir. Anti-aging ürünlerde vazgeçilmez etken maddeler arasında yer alır. Genel olarak dermatolojide cilt hasarlarını önlemek amacıyla kullanılar seçkin etken maddeler arasındadır.Yeniden yapılandırıcı (regeneratif ) özelliği sayesinde cilt üzerinde bulunan izleri girermekte kullanımı yaygındır. Hatta ameliyat izlerini (scar-iz), yok etmek için güvenle kullanıldığı bilinmektedir. Cildi nemlendirici özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt yaralanmaları ve ciltteki pürüzleri gidermek için kullanılır. Cildi nemlendirir, keratolitik etki gösterir. Extracellular matrix’in su tutma kapasitesini arttırır. Anti-iritandır. Hassas peeling yaparak cildi yeniler.

Lavanta: Lavanta bitkisinin en belirgin özelliklerinden biri antibakteriyel olmasıdır. Bu özelliği sayesinde cildin arındırılmasını sağladığı bilinmektedir ve akne oluşumunu engellemede etkilidir. Vücutta ve yüzde bulunan siyah, beyaz noktaları temizler.

Limon : Cildin canlı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Aynı zamanda leke oluşumunu engellediği bilinmektedir.

Provitamin B5 : Kullanımı oldukça yaygın bir vitamindir. Genellikle yüz maskesi ürünleri ciltte kızarıklık meydana getirir. Maske kullanımı esnasında ve peeling işlemleri sırasında en çok şikayet edilen konu ciltte meydana gelen kızarıklık ve tahriştir. Provitamin B5 ise oluşan bu tahrişi önler ve cildin daha iyi korunmasını sağlar.

YOSUN KİL MASKESİ FAYDALARI :

 • Yoğun protein vitamin mineral içermesi nedeniyle cildi hızla besler ve tamir edilmesine yardımcı olur
 • Cilde hızla nüfus ederek; cildin yüksek kalitede beslenmesine ve hücre yenilenmesine yardımcıdır
 • İçindeki etken maddeler sayesinde cildin sıkılaşmasına destek verir
 • Siyah nokta, sivilceler ve izlerinin giderilmesinde etkilidir
 • Kırışıklıkları gidermede adete ütü vazifesi görür
 • Spirulina sayesinde cildin nem oranın artması ve neme doymasını sağlar cildi kurutmaz
 • Kil alaşımları sayesinde cildin fazla yağını emerek yağ dengesini düzenlemek de etkilidir
 • Ciltteki tıkanmış gözeneklerini açarak nefes almasını sağlar
 • Cilt stresini azaltmaya yardımcıdır ve elastikiyeti artırır
 • Cildin ferahlaması, nefes almasını hızlandırır
 • Büzücü ve gerici etkisi ile cildi toparlamakta etkilidir
 • PH 5.5 dengesi sayesinde cildin asit örtüsünü korur
 • Zengin vitamin mineral içeren yapısı ile etkin ve alternatifsiz cilt maskesidir
 • Cildin daha pürüzsüz ve daha canlı daha esnek bir yapya kavuşmasını destekler
 • Zararlı maddeler içermez

KULLANIMI :

Öncelikle ellerinizin ve cildinizin temiz olduğundan emin olunuz.
Tek kullanımlık poşetlerden bir tane açıp, göz çevresindeki hassas bölgeler hariç tüm yüzü kaplayacak şekilde ince bir tabaka şeklinde sürünüz ve kuruyuncaya kadar bekleyiniz. Bu sırada cildiniz iyice gerilmiş olacaktır. Sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayabilirisiniz.
Haftada 2 poşet kullanmak idealdir. Yağlı cilde sahipseniz (isteğe bağlı) 3 kez uygulayabilirisiniz.
Etkin bir kür için 5 hafta düzenli kullanınız.

Cildin derinlemesine temizlenmesinden ötürü mentole benzer bir ferahlama yapabilir. 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır